22 października 2021

Piątek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, I

Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża


Poznać znaki czasu

„Obłudnicy, umiecie rozpoznawać wygląd ziemi i nieba, a jakże obecnego czasu nie rozpoznajecie? I dlaczego sami z siebie nie rozróżniacie tego, co jest słuszne?”. Jezus bardzo dokładnie opisuje nasze pokolenie.

Potrafimy rozpoznawać wiele rzeczy, potrafimy „czytać niebo”, cieszymy się z kolejnych rewelacji i odkryć astronomicznych, ale nie umiemy rozpoznać tego, co najważniejsze. Jesteśmy pokoleniem zagubionym, które nie potrafi poradzić sobie z oceną, czy coś jest dobre, czy złe, czy coś jest prawdą czy kłamstwem. Nie umiemy rozpoznawać znaków czasu.

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję