25 września 2022

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła


Nie zapomnij!

Weź udział we Mszy św.

Bł. Piotr Jerzy Frassati

PATRON: studentów.

IMIONA: oba pochodzenia łacińskiego; Jerzy oznacza „uprawiający rolę”; Piotr – „skała, opoka”. Urodził się 6 kwietnia 1901 r. w Turynie. Był synem Alfreda Frassatiego – senatora, ambasadora Królestwa Włoch w Berlinie, i Adelaidy – malarki. Studiował inżynierię górniczą na Politechnice Królewskiej w Turynie. Należał do kilku organizacji katolickich, założył też z przyjaciółmi nieformalne „Stowarzyszenie Ciemnych Typów”, którego celem było prowadzenie apostolstwa między innymi przez wspólne górskie wycieczki. Jego pasją była wspinaczka górska: „Góry, góry, kocham was!” – napisał.

Zmarł 4 lipca 1925 r. w Turynie, po czterech dniach od zachorowania na paraliż dziecięcy (choroba Heinego-Medina) – zaraził się nią najprawdopodobniej od ubogich, którymi się opiekował.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję