6 października 2022

Czwartek, XXVII Tydzień zwykły
Rok C, II

Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Brunona, prezbitera


Wydarzyło się...

• uwięziony przez władze PRL prymas kard. Stefan Wyszyński został drogą lotniczą przewieziony z miejsca odosobnienia w Stoczku Klasztornym do Prudnika (1954 r.)

• Jan Paweł II jako pierwszy papież został przyjęty w Białym Domu, spotykając się z prezydentem Jimmy Carterem (1979 r.)

• założyciel Opus Dei ks. Józef Maria Escrivá de Balaguer został kanonizowany przez Jana Pawła II (2002 r.)

• Urodziny ks. Dolindo Ruotolo (1882 r.)

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

O Kościół otwarty na wszystkich:
Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

Błogosławieństwo z Jasnej Góry

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to jedna z najcudowniejszych uroczystości maryjnych. Bóg zachował Maryję od zmazy grzechu pierworodnego. A nas zaprasza, byśmy korzystali ze świętości Maryi. Błogo+sławię Cię na zadziwianie się Maryją.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję