Rozważanie do liturgii z dnia 2022-12-10

Eliasz już przyszedł, a nie poznali go

Ks. Mariusz Frukacz

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2022-12-10

Prorok Eliasz jest ukazany w Starym Testamencie jako człowiek całkowicie oddany Bogu. Żył gorliwością o chwałę Boga. Bronił Praw Bożych na Górze Karmel w czasie słynnego sporu między wyznawcami Jedynego Boga a sługami Baala. Również dzisiaj ci wszyscy, którzy nie chcą słuchać proroków, świadków, czynią wszystko, aby oni zamilkli. Tak uczynili z Eliaszem, św. Janem Chrzcicielem i Synem Człowieczym. Także historia naszych czasów jest dobitnym przykładem tej prawdy. Świat nie chce słuchać proroków głoszących prawdę, broniących Prawo Boże. Tak się stało z Prymasem Tysiąclecia, którego władze komunistyczne zamknęły w więzieniu. Tak się stało na Placu św. Piotra podczas zamachu na życie Jana Pawła II. „Prawdy o Eliaszu, Janie Chrzcicielu i Jezusie” doświadczył ks. Jerzy Popiełuszko. Zamknięto mu usta, ale prawda jego życia wciąż woła, jego nauki przetrwały. Eliasz, Jan Chrzciciel i Jezus ukrzyżowany wciąż wołają do naszych sumień.

Rozważanie można odsłuchac na stronie fm.niedziela.pl

Kalendarz na rok 2023

Książka dla Ciebie

Psychoterapia Ewangelią
Psyche to dusza. Therapeia to leczenie. Oto najkrótszy opis publicznej działalności Chrystusa - uzdrawianie duszy ludzkiej. A jednak we współczesnym języku psychoterapia utraciła swój religijny i duchowy wydźwięk. Stała się synonimem zbioru praktyk dokonywanych przez zawodowego psychologa wobec pacjenta, aby pomóc mu osiągnąć równowagę i psychiczny rozwój. Czy zatem psychologia i Ewangelia wskazują nam dwie rozbieżne drogi?

Zobacz

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ

Jezus uzdrowił go z alkoholizmu
Płakałem trzy dni i byłem pewny, że więcej się już nie napiję – opowiada Artur Balcerak.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Zauważony. Współczesny bunt w czasach Jezusa
Każdego dnia słyszysz o Jezusie, widzisz Jego obrazy i zdjęcia. A co gdybyś spotkał Go twarzą w twarz? Zobaczył na własne oczy? Osiemnastolatek tkwiący w nałogach i bezsensie życia, walczący z Kościołem, pewnego dnia przeżywa śmierć kliniczną, podczas której przenosi się do czasów Jezusa.

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję