16 grudnia 2022

Piątek, III Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Rozważanie "Żyć Ewangelią" (16 XII 2022)

Adwent, który po raz kolejny przeżywamy, przyzwyczaił nas do tego, że w tym czasie przygotowujemy się mentalnie do świąt Bożego Narodzenia. To zacznie się od jutra, gdy wejdziemy w drugą część tego okresu przygotowania.

Wraz z dzisiejszym dniem kończymy pierwszą część Adwentu, która sięga o wiele dalej, sięga aż po perspektywę paruzji, czyli ponownego przyjścia Jezusa na ziemię. Dziś słyszymy o tym, jak Jezus, podczas swojej kolejnej pielgrzymki do Jerozolimy, rozmawia z Żydami, wyjaśnia im swoje słowa, powołuje się na Jana Chrzciciela i na swoje czyny. Pierwszy był światłem, które jednak nie wszyscy przyjęli. Drugie to czyny Jezusa, które nakazał mu wykonywać Ojciec, a wszystko po to, by zostali zbawieni.

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje mi Jezusa, który walczy o człowieka za wszelką cenę, ale gdy ten Go odrzuci, Jezus nic nie może już zrobić. Bądźmy czujni, jak tego wymaga od nas Adwent i tym razem przygotujmy się do Jego przyjścia jak najlepiej.

Co mogę zrobić więcej w tym Adwencie, a czego żałowałem w poprzednich Adwentach mojego życia?

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję