16 grudnia 2022

Piątek, III Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Jan był lampą, co płonie i świeci

Świat współczesny bardziej potrzebuje świadków niż nauczycieli- te słowa bł. papieża Pawła VI są bardzo dobrym komentarzem do dzisiejszej Ewangelii. Potrzebujemy świadków, którzy będą dla nas światłem, drogowskazem. Pomogą nam kroczyć właściwą drogą w życiu.

Takim świadkiem był dla wielu z nas św. Jan Paweł II. Czasem ci świadkowie są bardzo wymagający. Ale trzeba słuchać ich głosu, bo oni uczą nas wierności drodze Pana. Dzisiaj swoim życiem, a właściwie „katechezą życia” przemawia do nas św. Jan Chrzciciel. On jest tym, który wskazuje nam na Jezusa. Pomaga nam prostować ścieżki do naszych serc dla Chrystusa.

Rozważanie można odsłuchac na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję