1 grudnia 2022

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Wigiliusz

PATRON: kopalń, diecezji Bolzano-Bressanone, Trydentu, Tyrolu.

IMIĘ: pochodzi z łaciny i znaczy „czuwający”. Działał na rzecz ewangelizacji dolin alpejskich, był biskupem Trydentu na przełomie IV i V wieku.

Nawiązał kontakt ze Świętym Ambrożym z Mediolanu, który posłał mu z pomocą misjonarzy Martyriusza, Syzyniusza i Aleksandra. Najtrudniejszą misją, z jaką Wigiliusz musiał się zmierzyć, była ewangelizacja ludności w Val Rendena, która nie przyjęła słowa przez niego głoszonego i zabiła go, jak chce tradycja, jego własnymi chodakami.

Jest przedstawiany w szatach biskupich, może mieć w ręku drewniane chodaki.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję