VI Tydzień Wielkanocny

maj

29

czwartek

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

29 maja, czwartek

VI Tydzień Wielkanocny

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Rok C, I
Kolor szat: biały
Liturgia dnia

149. dzień roku
04:20 - 20:46

Imieniny: Magdaleny, Maksymina, Bogusławy

Ważne

Patron dnia

Warto przeczytać

Wydarzyło się...

  • • zm. Urszula Ledóchowska , polska urszulanka, święta (1939 r.)
  • • Papież Pius X został kanonizowany przez Piusa XII (1954 r.)

Kalendarz na rok 2025

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

Niedziela. Magazyn - kwartalnik historyczny

Na 100 stronach Magazynu chcemy poruszać tematykę historyczną, szczególnie z zakresu historii Kościoła w naszej ojczyźnie. Jest to historia w przeważającej mierze chwalebna, co stoi u fundamentów niekwestionowanej i nadal niezniekształcanej przez kulturę fejku prawdy, że Kościół zawsze stał z narodem, a Polska narodziła się wtedy, kiedy Kościół zapuścił pierwsze korzenie na naszych ziemiach.
ZOBACZ

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

O właściwe warunki pracy:
Módlmy się, żeby każdy człowiek realizował się przez pracę, żeby rodziny mogły żyć z godnością, a społeczeństwo stawało się bardziej ludzkie

Błogosławieństwo z Jasnej Góry

Zakończeniem dzisiejszej Ewangelii są słowa Jezusa o tym, jak nasz smutek przemieni się w radość. Kiedy tak się może dziać? Gdy człowiek patrzy na życie przez pryzmat żywej wiary i miłości. Tego nam ciągle bardzo potrzeba. Dlatego błogo+sławię Cię na troskę o nie.

W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI

Święta pod ogniem armat
Święta Bożego Narodzenia na Jasnej Górze 370 lat temu nie były ani zdrowe, ani wesołe. Ale mimo wszystko były błogosławione.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948
Album jest ilustracyjną prezentacją dokonań Witolda Pileckiego. Zawiera m.in. niepublikowane dotychczas zdjęcia z rodzinnej kolekcji rotmistrza. Publikacja prezentuje życie Witolda Pileckiego, począwszy od jego przodków, najmłodszych lat, aż po okrutny mord, dokonany 25 maja 1948 r.

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję