14 grudnia 2022

Środa, III Tydzień Adwentu
Rok A, I

Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła


Na Chrystusie spełniają się proroctwa

Jezus przychodzi do nas z miłością: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia i głusi słyszą; umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. My musimy jedynie mieć wiarę i nie zwątpić. Uczy nas tego również św. Jan od krzyża patron dnia dzisiejszego,
wielki teolog, mistyk, autor wspaniałych dzieł duchowych i mistycznych.

Z Jezusem musimy być zjednoczeni. To bardzo trudna droga, ale konieczna. Warto jednak sięgać do tego wielkiego Doktora Kościoła. Jego pisma ukształtowały przecież filozofię i drogę życiową Karola Wojtyły. Nasze pokolenie żyje trochę w czasach „nocy ciemnej” i może warto pójść na Górę Karmel, by tam znaleźć Boga. „A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”, mówi nam Jezus.

Rozważanie można odsłuchac na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję