13 grudnia 2022

Wtorek, III Tydzień Adwentu
Rok A, I

Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy


Grzesznicy uwierzyli Janowi

Dziś Jezus mówi nam wyraźnie, że bardzo ważnym kryterium oceny życia człowieka jest wiara. Ci , którzy nie mają szans na królestwo niebieskie, bo według naszej oceny, ludzi bardzo pobożnych, są celnikami i grzesznikami, mogą wejść przed nami do królestwa niebieskiego. Dlaczego, bo uwierzyli św. Janowi Chrzcicielowi. I to jest także prawda o naszym życiu. Czy ja tak naprawdę uwierzyłem?

Jest jeszcze jeden ważny temat dzisiejszej Ewangelii: Posłuszeństwo. Mój ojciec duchowny w seminarium śp. ks. prał. Grzegorz Ślęzak w jednej ze swoich konferencji powiedział: „Nie ma przepisu na łatwe posłuszeństwo. Ewangelia jest miarą posłuszeństwa i życia. Posłuszeństwo należy do istoty powołania. To postawa człowieka wolnego”.

Rozważanie można odsłuchac na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję