Rozważanie do liturgii z dnia 2022-12-10

Eliasz już przyszedł, a nie poznali go

Ks. Mariusz Frukacz

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2022-12-10

Prorok Eliasz jest ukazany w Starym Testamencie jako człowiek całkowicie oddany Bogu. Żył gorliwością o chwałę Boga. Bronił Praw Bożych na Górze Karmel w czasie słynnego sporu między wyznawcami Jedynego Boga a sługami Baala. Również dzisiaj ci wszyscy, którzy nie chcą słuchać proroków, świadków, czynią wszystko, aby oni zamilkli. Tak uczynili z Eliaszem, św. Janem Chrzcicielem i Synem Człowieczym. Także historia naszych czasów jest dobitnym przykładem tej prawdy. Świat nie chce słuchać proroków głoszących prawdę, broniących Prawo Boże. Tak się stało z Prymasem Tysiąclecia, którego władze komunistyczne zamknęły w więzieniu. Tak się stało na Placu św. Piotra podczas zamachu na życie Jana Pawła II. „Prawdy o Eliaszu, Janie Chrzcicielu i Jezusie” doświadczył ks. Jerzy Popiełuszko. Zamknięto mu usta, ale prawda jego życia wciąż woła, jego nauki przetrwały. Eliasz, Jan Chrzciciel i Jezus ukrzyżowany wciąż wołają do naszych sumień.

Rozważanie można odsłuchac na stronie fm.niedziela.pl

Kalendarz na rok 2023

Książka dla Ciebie

Jezus mówi do Faustyny i do Ciebie
Pan Jezus ukazywał się Świętej Siostrze Faustynie, ale Jego słowa są skierowane do nas wszystkich. Codzienne rozważania i modlitwy zawarte w tej książce pomogą Ci zrozumieć słowa Jezusa i żyć nimi tak, jakby zostały wypowiedziane bezpośrednio do Ciebie.

Zobacz

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE Niedziela. MAGAZYN

Słońce tańczy dla Maryi
Takiego cudu świat jeszcze nie widział. Był on zwieńczeniem najważniejszych objawień od czasów apostolskich i zarazem jedynym cudem w dziejach Kościoła, który został wcześniej zapowiedziany i dokładnie określony co do dnia i pory.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Niech wasza mowa będzie: tak, tak, nie, nie
Czwarta część bestsellerowego wywiadu-rzeki. Ks. profesor Waldemar Chrostowski tym razem za rozmówcę obrał sobie Tomasza Rowińskiego. Po trzech tomach, Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska oraz Prawda, Chrystus, Judaizm, które okazały się wydawniczymi hitami, ks. Waldemar Chrostowski podsumowuje zmiany w Kościele i świecie, jakie nastąpiły od czasu publikacji pierwszego tomu serii.

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję