16 kwietnia 2021

Piątek, II Tydzień Wielkanocny
Rok B, I

Dzień Powszedni


Rozmnożenie chleba

Scena rozmnożenia chleba mówi nam o bliskości Boga. Znak „pięciu chlebów i dwóch ryb” mówi nam o miłości Boga do człowieka. Tajemnica rozmnożenia „pięciu chlebów i dwóch ryb” dokonuje się podczas każdej Eucharystii. Bóg daje nam się.

Zauważmy, że Jezus troszczy się o tych, którzy Go słuchają, chce, by mieli chleb. To wskazówka dla nas. Sam kiedy wybierałem słowa na mój obrazek prymicyjny kierowałem się sceną rozmnożenia chleba zapisaną w Ewangelii św. Marka. Słowa Jezusa: „Żal mi ludu” (Mk 8, 2) są głosem miłosiernego Jezusa, które chciałem i chcę, aby stały się treścią mojego kapłańskiego życia, mówią mi o tym, że mam dawać ludziom nie tylko chleb codzienny, ale także Jezusa – Eucharystię.

Rozważanie można odsłuchać na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję