Rozważanie do liturgii z dnia 2023-02-02

Ofiarowanie Jezusa w świątyni

Ks. Mariusz Frukacz

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2023-02-02

Nasze życie łączy się z Chrystusem, Który jest naszym Światłem.

W tym Świetle toczy się nasze życie, nasza codzienność. Potrzebujemy światła Chrystusa, aby przez życie nie kroczyć w ciemności grzechów. Bóg pragnie być naszym Światłem. Tylko my musimy na to światło otworzyć nasze serca. „Jezus wnoszony do świątyni jerozolimskiej staje się światłością świata, a przez to także znakiem sprzeciwu wobec każdej ciemności, zła i mocy szatana. W znakach światła i sprzeciwu nie można nie dostrzec istotnych cech chrześcijanina, osoby życia konsekrowanego czy biskupa. Każdy z nas poprzez łaskę wiary musi być człowiekiem zdumienia i niespokojnego serca, otwartego ku Bogu i drugiemu człowiekowi. Musi być człowiekiem głosu sumienia pobudzającego go do coraz głębszego poznania i zbliżenia się do Boga, aby móc Go poznać coraz bardziej i ukochać (...)Nasza odważna wiara w Boga, okazuje się być potrzebna, jak nigdy dotąd, aby Chrystus mógł się ukazać poprzez nas samych jako dar zbawienia dla świata” – mówił w homilii abp Wacław Depo, 2 lutego 2012 r.

Kalendarz na rok 2023

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W NOWYM NUMERZE Niedziela. MAGAZYN

Śladami „łez” Matki Bożej
Fizycy wahają się: „Powstaje materia «z niczego». A to może nastąpić tylko przez przekształcenie energii w materię”. Czyżby więc w świętych wizerunkach ukrywała się jakaś „energia”?

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Jezus mówi do Faustyny i do Ciebie
Pan Jezus ukazywał się Świętej Siostrze Faustynie, ale Jego słowa są skierowane do nas wszystkich. Codzienne rozważania i modlitwy zawarte w tej książce pomogą Ci zrozumieć słowa Jezusa i żyć nimi tak, jakby zostały wypowiedziane bezpośrednio do Ciebie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję