Rozważanie do liturgii z dnia 2022-12-28

Rozważanie "Żyć Ewangelią" (28 XII 2022)

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2022-12-28

Męczeństwo niewinnych dzieci i ta perykopa powyżej pokazują, jakie podejście niektórzy ludzie mają do nowonarodzonego Zbawiciela świata. Herod, przez własną próżność, z powodu pragnień, by nic nie zagrażało jego tronowi, rozkazał pozabijać w Betlejem chłopców w wieku poniżej dwóch lat, tylko po to, aby zabić ewentualnego króla, o którym mówili prorocy.

Herod nie cierpiał konkurencji. Często w życiu przeciwnicy, rywale, konkurencja są dla nas uciążliwi. Tylu dzieciństwo zostało zniszczone, tylu odmówiono prawa do życia, tylu po dzień dzisiejszy zabija się w łonie matki... Dzisiejsze święto Niewinnych Młodzianków jest upamiętnieniem wszystkich niewinnych dzieci tego świata, których życia zostały zgaszone w bezsensie ludzkiej chciwości, ze strachu przed życiem i dawaniem życia w darze, przez lęk człowieka przed samym sobą i jego nieufność wobec życia, które rozświetliło stajnię w Betlejem.

Czy jestem otwarty na dar życia? Komu powierzam swoje życie? Czy mieszka we mnie strach przed życiem?

Czy boję się rywalizacji, konkurencji?

Kalendarz na rok 2023

Książka dla Ciebie

Jezus mówi do Faustyny i do Ciebie
Pan Jezus ukazywał się Świętej Siostrze Faustynie, ale Jego słowa są skierowane do nas wszystkich. Codzienne rozważania i modlitwy zawarte w tej książce pomogą Ci zrozumieć słowa Jezusa i żyć nimi tak, jakby zostały wypowiedziane bezpośrednio do Ciebie.

Zobacz

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI

Kiedy traci wiarę ktoś bliski
Co robić, gdy bliska osoba oddala się od Kościoła, a nawet traci wiarę? Jak temu przeciwdziałać? Z tym pytaniem zwracali się do mnie różni ludzie chyba już setki razy. Może najboleśniej się ten dramat przeżywa, kiedy od wiary odchodzi własne dziecko.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Bóg wtajemnicza w polskość
Narasta poczucie nadciągającego przełomu o zasięgu światowym. Wiara każe nam ufać, że zło zadufane w swej pysze upadnie przed Jezusem Chrystusem, Panem dziejów. Otwarte pozostaje jednak pytanie: ile cała rodzina ludzka i poszczególne narody zapłacą za popełnione zło i za okoliczności jego upadku?

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję