Rozważanie do liturgii z dnia 2022-12-10

Rozważanie "Żyć Ewangelią" (10 XII 2022)

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2022-12-10

Według zapowiedzi proroków, przyjście Jezusa-Mesjasza, poprzedzi nadejście Eliasza – proroka, który przygotuje ścieżki i drogi ludzkich serc, który skłoni do nawrócenia. Tak też się to wszystko dokonało, tylko ludzie nie rozpoznali tego nadejścia proroka ani Mesjasza.

Uczniowie to zrozumieli, gdy pytając Jezusa, usłyszeli prawdę o realizacji i wypełnieniu się już pierwszej części proroctwa, bo zrobili z nim co chcieli. Jezus prowadzi swoich uczniów teraz do dalszej części zapowiedzi prorockich, które w Nim się zrealizują: Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał. To jest ta prawda, w której i ja mam swój udział.

Myślę, że każdy z nas bierze odpowiedzialność za cierpienie Jezusa – wtedy, gdy ulegamy pokusie i grzeszymy.

Jednak Jezus nieustannie daje nam możliwość nawrócenia, woła nas do siebie, bo pragnie okazać nam miłosierdzie.

Kalendarz na rok 2023

Książka dla Ciebie

Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948
Album jest ilustracyjną prezentacją dokonań Witolda Pileckiego. Zawiera m.in. niepublikowane dotychczas zdjęcia z rodzinnej kolekcji rotmistrza. Publikacja prezentuje życie Witolda Pileckiego, począwszy od jego przodków, najmłodszych lat, aż po okrutny mord, dokonany 25 maja 1948 r.

Zobacz

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI

Kultura rodzi się z kultu
O tym, co jest „duszą” sztuki europejskiej, o jej konfrontacji ze współczesnym światem i dlaczego powinniśmy bronić naszej chrześcijańskiej kultury, z bp. Michałem Janochą rozmawia Łukasz Krzysztofka.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Przeszkody w życiu duchowym
Ks. Krzysztof Grzywocz po raz kolejny przeprowadza nas przez najtrudniejsze dla rozwoju osobistego i duchowego tematy. Dotyka ludzkich pragnień, niechcianych emocji, słabości i dylematów, które codziennie towarzyszą każdemu z nas. Głęboka i poruszająca refleksja na temat kondycji współczesnego człowieka, jego psychiki, cielesności i duchowości.

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję