Rozważanie do liturgii z dnia 2022-12-03

Rozważanie "Żyć Ewangelią" (3 XII 2022)

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2022-12-03

A widząc tłumy ludzi, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza. Czytając dzisiejszą Ewangelię, widzimy Jezusa pełnego czułości, który pochyla się nad każdym bez wyjątku. Jego litość objawia się w miłości pasterskiej, która daje człowiekowi choremu i zagubionemu bezpieczeństwo i poczucie troski oraz zainteresowania. Poprzez swoje Słowo Jezus dociera do serc słuchaczy, dając im odpowiednie wskazówki oraz tworzy z nimi więź. Czułość Jezusa ukazana w dzisiejszej Ewangelii ujmuje mnie. Myślę, że przemawia ona także z perspektywy czasu do nas, czytających tę Ewangelię, gdyż objawia Jezusa jako Osobę towarzyszącą człowiekowi. Jezus, posyłając swoich uczniów, odpowiada na zwykłe potrzeby człowieka, pragnie, aby oni dali ludziom strawę duchową, by ich pokrzepili, umocnili, a jeśli trzeba, uzdrowili. Dzisiejsze słowo zaprasza również nas z jednej strony do otwarcia się na Chrystusową czułość i naukę, ale także do dania świadectwa. Nasze czasy niosą ze sobą wiele wyzwań nie tylko pod względem materialnym, duchowym, ale i społecznym. A mimo to, Jezus znajac nas i naszą sytuację, powołuje nas, ponieważ potrzebuje nas takimi, jakimi jesteśmy. Chrystus potrzebuje dziś autentycznych świadków, którzy przyjmą Jego zaproszenie.

Prośmy Pana, byśmy Ewangelię pełną czułości zanieśli wszystkim poranionym, cierpiącym, samotnym, zagubionym oraz tym, którzy przeżywają troski duchowe.

Kalendarz na rok 2023

Książka dla Ciebie

Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948
Album jest ilustracyjną prezentacją dokonań Witolda Pileckiego. Zawiera m.in. niepublikowane dotychczas zdjęcia z rodzinnej kolekcji rotmistrza. Publikacja prezentuje życie Witolda Pileckiego, począwszy od jego przodków, najmłodszych lat, aż po okrutny mord, dokonany 25 maja 1948 r.

Zobacz

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W NOWYM NUMERZE BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ

Nowy cud eucharystyczny?
W amerykańskim mieście Thomaston podczas rozdawania Komunii św. przez świeckiego szafarza doszło do „rozmnożenia komunikantów”.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Serce Jezusa mówi do twojego serca
Książka Serce Jezusa mówi do twojego serca to rozważania na każdy dzień roku, które pomogą nam odnaleźć drogę do Serca Jezusa. Bliska więź z Chrystusem ma moc przemiany życia, a codzienne spotkania z Nim napełniają pociechą i pozwalają odzyskać pokój. Zbawiciel pragnie dzielić z nami wszystkie nasze troski.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję