29 grudnia 2022

Czwartek, Oktawa Narodzenia Pańskiego
Rok A, I

Piąty Dzień oktawy Narodzenia Pańskiego


Wydarzyło się...

• na polecenie króla Anglii Henryka II Plantageneta został zamordowany abp Canterbury Tomasz Becket (1170 r.)

• w Burundi został zamordowany przez rebeliantów z plemienia Hutu nuncjusz apostolski abp Michael Courtney (2003 r.)

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

Za organizacje wolontariatu:
Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

Błogosławieństwo z Jasnej Góry

Symeon błogosławi dzisiaj Dziecię Jezus. Wobec Maryi wypowiada bolesne proroctwo. Radość ciągle splata się z cierpieniem. To nieodłączne w ludzkiej egzystencji. Im więcej może z siebie dać, tym więcej tych splotów. Błogo+sławię Cię, by były one dla Ciebie rozwojowe.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję