30 grudnia 2022

Piątek, Oktawa Narodzenia Pańskiego
Rok A, I

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa


Wydarzyło się...

• papież Pius VI ogłosił encyklikę Christi Ecclesiae regendae mundus, dotyczącą sposobu wyboru jego następcy (1797 r.)

• papież Pius XI erygował diecezję gdańską (1925 r.)

• Karol Wojtyła został mianowany na abp. metropolitę krakowskiego (1963 r.)

Franciszek Macharski został mianowany na arcybiskupa metropolitę krakowskiego (1978 r.)

• Jan Paweł II wydał encyklikę Sollicitudo rei socialis (1987 r.)

• Jan Paweł II podpisał adhortację Christifideles Laici (1988 r.)

• Izrael i Watykan nawiązały stosunki dyplomatyczne (1993 r.)

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

Za organizacje wolontariatu:
Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

Błogosławieństwo z Jasnej Góry

Dzisiaj liturgiczne święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Pan Bóg dał nam wzór rodziny na wszystkie czasy. To, co ją najbardziej charakteryzuje, to oczywiście miłość w Osobie Jezusa. Ta Osoba czeka u serc wszystkich małżonków. Błogo+sławmy na ich otwarcie.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję