8 kwietnia 2022

Piątek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok C, II

Dzień Powszedni


Jezus oskarżony o bluźnierstwo

Żydzi chcą Jezusa ukamienować. To co mówi uważają za bluźnierstwo. Dobro zawsze jest skazywane na ukamienowanie. W dzisiejszych czasach bluźnierstwem jest świadectwo i świadek. Dlatego tak wielu chce świadków kamienować, bo głoszą prawdę i prawdziwą wolność w prawdzie. Widzimy, że Jezus powraca nad Jordan. My chrześcijanie naszych czasów musimy powrócić do tajemnicy Jordanu, do naszego chrztu, by być wiarygodnymi świadkami czasem narażonym na ukamienowanie.

Człowiek, który stawia się na miejscu Boga, chce ukamienować Boga. Toczy się wojna przeciw Bogu. Toczy się ona na różnych frontach. Toczy się ona w mediach, w parlamentach. Ci, którzy tę wojnę wywołali są zawsze ci sami od czasów Nerona.

POSŁUCHAJ

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję