24 marca 2022

Czwartek, III Tydzień Wielkiego Postu
Rok C, II

Dzień Powszedni


Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie

Wyrzucając złego ducha Jezus daje nam ważną katechezę, że musimy strzec naszego sumienia. „Każde królestwo wewnętrznie rozdarte pustoszeje i dom na dom się wali.”- to bardzo ważna przestroga. Dramatem naszych czasów jest nasze wewnętrznie rozdarte sumienie.

Czymś co może przerażać to przyzwolenie na zło. Złego ducha nie wolno traktować w kategoriach jakiegoś folkloru, czy panującej mody. Największym grzechem jest brak świadomości grzechu, jak uczył papież Pius XII. Musimy pamiętać, że sumienie to sanktuarium, w którym Bóg spotyka się z człowiekiem. Musimy być jak ewangeliczny „mocarz uzbrojony”.

Rozważanie można odsłuchać na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję