11 marca 2022

Piątek, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok C, II

Dzień Powszedni


Pojednaj się najpierw z bratem swoim

Moja sprawiedliwość musi być ewangeliczna. Muszę w sprawiedliwości widzieć drugiego człowieka zanim złożę na ołtarzu mój dar. Musze wystrzegać się sprawiedliwości faryzejskiej ograniczającej się do tego co zewnętrzne. Sprawiedliwość ewangeliczna sięga głębiej, sięga serca. Gdy klękam do modlitwy muszę też widzieć drugiego człowieka.

„Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.”

Jezus dzisiaj nie pozostawia nam złudzeń. Nasze życie musi być głębsze. Myślę, że dzisiaj Jezus pyta nas też o jakość naszego chrześcijaństwa. To ewangeliczne  zdanie burzy w pewien sposób nasz święty spokój. Jednak chrześcijaństwo nie może być chrześcijaństwem  „świętego spokoju”. Nie wolno nam usiąść na laurach, bo jesteśmy doskonali. Myślę, że w naszym sercu musi być „święty niepokój” o jakość duchową naszego życia.

Rozważanie można odsłuchać na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję