3 marca 2022

Czwartek,
Rok C, II

Czwartek po Popielcu


Kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa

Czas Wielkiego Postu to wysiłek duchowy o „wzmocnienie siły wewnętrznego człowieka” (św. Jan Paweł II). To bardzo trudna, wewnętrzna praca. Każdego dnia muszę wybrać dobrze. Bóg stawia przede mną wybór: życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Muszę umieć dokonać właściwego wyboru. Nie przywiązywać mojego serca do wymiarów doczesności, ale pamiętać, że jest wieczność. Muszę walczyć o duszę.

W życie człowieka wpisana jest tajemnica wieczności. Trzeba coś stracić ze swojego życia dla Jezusa, żeby uratować życie, naszą wieczność. W naszej codzienności jesteśmy atakowani krzykliwymi reklamami, które proponują nam filozofię „chwytania życia” takiego, jakim ono jest. W tej filozofii nie ma miejsca na wyrzeczenie, wzięcie krzyża. Jest natomiast pusta zabawa, która donikąd nie prowadzi. Można zdobywać cały świat, mieć wszystko, ale być człowiekiem nieszczęśliwym. Tymczasem trzeba zadbać o własną duszę, zatrzymać się na chwilę, pomyśleć o wieczności. Watro uchwycić się Jezusowego programu, Jezusowej filozofii życia. Na Wielki Post warto sięgnąć po dobrą lekturę duchową, taki duchowy przewodnik, np. „Dzienniczek” św. s. Faustyny i „Dziennik duszy” św. Jana XXIII.

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję