14 lutego 2022

Poniedziałek, VI Tydzień zwykły
Rok C, II

Święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa - patronów Europy


Rozesłanie uczniów

Dzisiaj Europa potrzebuje ducha misyjnego. Każdy z nas, na mocy chrztu i bierzmowania, jest wysłany przez Jezusa do każdego miasta i miejscowości, aby zanieść tam Dobrą Nowinę. Obudźmy w sobie ducha misyjnego, ducha apostolskiego. Za Apostołami Słowian, świętymi Cyrylem i Metodym dajmy nasze świadectwo ewangelizacji.

Ewangelia mówi, że w dziele ewangelizacji, głoszenia Dobrej Nowiny musimy mieć ducha misyjnego i iść do każdego miasta i miejscowości, gdzie sam Jezus „przyjść zamierzał”. Mamy nieść Osobę Jezusa, ale także dar pokoju chociaż jest to trudne, bo znajdziemy się w sytuacji „jak owce między wilki”. Jednak wiele serc ludzkich czeka na Jezusa i Jego Dobrą Nowinę.

Rozważanie można odsłuchac na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję