9 lutego 2021

Wtorek, V Tydzień zwykły
Rok B, I

Dzień Powszedni


Prawo Boże i tradycje ludzkie

Ewangelia mówi nam o dzisiejszych czasach. Tak wielu z nas woli od Prawa Bożego ludzką tradycję. Tak wielu z nas ma Boga jedynie na wargach a sercem jest od Niego daleko. Często układamy Ewangelię na sposób obowiązującej mody. A przecież to życie powinny być układane w świetle Ewangelii.

Również myśląc o trwającym w naszych czasach sporze o tradycję wiary pytamy się czy można zamknąć Boga tylko w wymiarach ludzkich? Bóg jest zawsze większy od naszego serca.. Ewangelia dzisiejsza mówi o przyjęciu nowego Prawa, o przyjęciu Syna Bożego. Spór o tradycję wiary, spór o Jezusa jest obecny w naszych czasach.

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję