6 lutego 2021

Sobota, IV Tydzień zwykły
Rok B, I

Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników


Jezus lituje się nad tłumem

Pierwszy biskup częstochowski Teodor Kubina pisał w liście do swoich diecezjan, że „podobnie jak Chrystus powinniśmy odczuwać w sobie głos miłosierdzia: „Żal mi ludu” i zabrać się do dzieła, ażeby w miarę możności przynajmniej ulżyć tej biedzie”.

Dzisiaj w słowach Jezusa „wypocznijcie nieco” słyszymy ten głos miłosierdzia. Jezus dostrzega drugiego człowieka, widzi jego potrzeby. Kiedy Jezus widzi tych głodnych ludzi odczuwa litość. To jest dla mnie zadanie. To jest praktyczna teologia społeczna, głoszenie wiary i praktyka miłosierdzia. Jezus pochyla się nad cierpiącymi. To jest także właściwy kierunek naszego życia i postępowania. Umieć dostrzec drugiego człowieka.

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję