Rozważanie do liturgii z dnia 2023-01-28

Jezus ucisza burzę

Ks. Mariusz Frukacz

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2023-01-28

W życiu naszym przeżywamy tak wiele trudnych chwil, burz życiowych.

Gwałtowne wichry naszych ciągłych wątpliwości, tęsknot, rozczarować, smutków uderzają w nasze serce. Dlatego potrzebujemy Jezusa, potrzebujemy Jego miłości, Jego pokoju. Kiedy otworzymy się na Jego obecność w naszym sercu zapanuje głęboka cisza. Chrystus daje ukojenie, daje prawdziwy pokój serca. Chrystus ucisza burze naszego życia. Człowiek pragnie pokoju serca. Chrystus jest naszym pokojem. Pokój otrzymuje człowiek o pokornym sercu i pełen wiary. Tej prawdy uczy mnie od ponad 30 lat Tomasz a Kempis w „Naśladowaniu Chrystusa”.

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE Niedziela. MAGAZYN

Boże Narodzenie w polskim kalendarzu historycznym
Polacy, odkąd tylko się nauczyli, czym jest Boże Narodzenie, starali się je świętować spokojnie i bez gwałtownych wydarzeń. Historia jednak czasem nie dawała o sobie zapomnieć.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Zeszyt Nowenny Pompejańskiej
Ta książka to notatnik duchowy. To nieco dziwne, że kartki papieru, na które teraz patrzysz, mogą się przyczynić do tego, że przez 54 dni będziesz w ramionach Maryi.

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję