29 stycznia 2021

Piątek, III Tydzień zwykły
Rok B, I

Dzień Powszedni


Rozwój królestwa Bożego

Żyjemy w czasach, w których wydaje się, że tryumfuje zło. Na naszych oczach dokonuje się rewolucja kulturalna, rewolucja „gender” uderzająca m. in. w prawo natury, w instytucję małżeństwa i rodziny.

Wydaje się, że jesteśmy przegrani. Tymczasem Królestwo Boże wzrasta po cichu, dobro, prawda, sprawiedliwość powoli kiełkują. Jezus daj nam nadzieję, że królestwo Boże przezwycięży wszelkie zło także w sercu człowieka. Chociaż teraz jest małym ziarenkiem to jest najmocniejsze. Wzrost Królestwa Bożego w sercu człowieka to cały proces. Musimy pozwolić na wzrost łaski Bożej w naszym życiu. Przypowieści Jezusa pokazują również, że całe życie duchowe człowieka to nieustanny proces wewnętrzny, który dokonuje się w naszym sercu.

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję