31 grudnia 2022

Sobota, Oktawa Narodzenia Pańskiego
Rok A, I

Siódmy Dzień oktawy Narodzenia Pańskiego


Rozważanie "Żyć Ewangelią" (31 XII 2022)

Kim jest nowonarodzone Dziecię? Czy jest to „syn cieśli”?

Św. Jan Ewangelista rozpoczyna swoją opowieść o życiu Jezusa, mówiąc o Jego prawdziwym pochodzeniu: Jezus jest odwiecznym Słowem Ojca, które istniało już od zarania dziejów. To odwieczne Słowo mieszkało u Boga i było Bogiem.

To przez Nie dokonało się stworzenie świata i człowieka.

Wszystko przez Nie się stało.

Te wersety Ewangelii stopniowo odsłaniają tajemnicę Boga, który z bezinteresownej miłości do każdego z nas zechciał stać się człowiekiem i narodzić się z niewiasty. W ten cudowny sposób to, co wydawało się niemożliwe, stało się możliwe: człowiek w swoim ograniczeniu mógł ujrzeć Boga, rozmawiać z Nim bezpośrednio, dzielić się tym samym pokarmem, słuchać Go i podążać Jego śladami.

W tej wyjątkowej, niewytłumaczalnej i niezasłużonej niczym przez człowieka Tajemnicy możemy kontemplować chwałę Boga i poznać Jego prawdziwe oblicze. Wszyscy, którzy w Niego wierzymy, zostaliśmy oświeceni prawdziwym Światłem i staliśmy się dziećmi Bożymi.

Jako wierzący, jako chrześcijanie mamy skarb, któremu nic nie może dorównać. I ten skarb musi całkowicie wypełnić nasze życie. Chciejmy szukać naszego szczęścia w tym, by być wypełnionym tylko Stwórcą, Bogiem i nowonarodzonym Dziecięciem, które rodzi się w żłobie w mieście Betlejem.

Z radością przyjmijmy do siebie tę wielką tajemnicę i przeżyjmy to Boże Narodzenie w autentycznym duchu chrześcijańskim.

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję