27 grudnia 2022

Wtorek, Oktawa Narodzenia Pańskiego
Rok A, I

Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty


Rozważanie "Żyć Ewangelią" (27 XII 2022)

Trudno jest określić, czy łatwiej było pasterzom i mędrcom ze Wschodu uwierzyć w obecność w betlejemskiej grocie Zbawiciela świata czy kobietom i dwóm uczniom widzącym pusty grób – w zmartwychwstanie Wcielonego Boga.

To, co łączy oba najważniejsze wydarzenia w dziejach świata, to otwartość, wyczekiwanie, tęsknota i droga, którą trzeba pokonać, aby zobaczyć, spotkać i uwierzyć. Mędrcom ze Wschodu wystarczyła gwiazda, do pasterzy przemówili aniołowie; Jan, którego przypomina nam dzisiaj Kościół, zobaczył leżące płótna, zrozumiał Pisma i uwierzył.

Każdy z nas ma swoją historię relacji z Bogiem, Jego narodzinami w sobie, jak i czasem ze zmartwychwstaniem wiary po doświadczeniach kryzysów wielkiego tygodnia swojego życia. Warto wracać do historii własnej przygody z Bogiem i pytać się o swoją wiarę w Boga, przeżywanie narodzin, jak i śmierci i zmartwychwstania.

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję