Rozważanie do liturgii z dnia 2022-12-21

Rozważanie "Żyć Ewangelią" (21 XII 2022)

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2022-12-21

Jeszcze tylko kilka dni i będziemy świętować Boże Narodzenie. W tych dniach rozważamy fragmenty z Ewangelii według Świętego Łukasza, które w piękny i specyficzny sposób opisują te wydarzenia.

Gdy Maryja wypowiedziała swoje tak, otrzymała łaskę Ducha Świętego i poczęło się Dzieciątko Jezus. Od anioła Gabriela usłyszała, że Bóg również zadziałał w życiu jej kuzynki Elżbiety i podarował jej dziecko. Pobiegła do niej z pośpiechem, aby pomóc jej w ostatnich miesiącach ciąży.

Maryja przyniosła Bożą obecność do domu Elżbiety i Zachariasza. Każdy mógł to zauważyć. Nie da się ukryć, kiedy osoba doświadczyła żywego Boga w swoim życiu. Elżbieta została napełniona Duchem Świętym – za sprawą obecności Boga w Maryi. Za Duchem Świętym błogosławiła Maryję i Dziecko w Niej poczęte. Jan poruszył się także w łonie swej matki – z racji obecności Ducha Świętego w Elżbiecie.

Widzimy, jak Bóg został otoczony chwałą w życiu Elżbiety i Maryi, jak działał przez nich i w nich. Przez obecność Maryi wniósł swego Ducha do domu Zachariasza.

Jak bardzo staram się pozwolić Bogu by działał w moim życiu? Czy uważam, że Bóg nie może działać przeze mnie tak, jak przez Maryję? Czy współpracuję z Bogiem jak Maryja?

Co noszę w swoim sercu? Ile jest miejsca w moim sercu dla Boga? Pozwólmy Jezusowi by się rodził każdego dnia w naszym wnętrzu! Pozwólmy Mu działać w nas i przez nas! On pragnie także nas uczynić nosicielami Jego Syna. Chce uczynić z nas tabernakulum, aby mógł działać w sercach ludzi, których spotykamy.

Kalendarz na rok 2023

Książka dla Ciebie

Wszystko o różańcu, który może wszystko
Skąd wzięła się najpopularniejsza modlitwa katolicyzmu, skąd liczba jej tajemnic? Jak to możliwe, że prosta modlitwa pustelników zauroczyła doktorów Kościoła? Dlaczego dominikanie przedstawiali różaniec jako maryjną świątynię z piętnastoma tajemnicami jako ołtarzami, przed którymi błaga się o wstawiennictwo u Boga, a jezuici potraktowali różaniec jak ,,salę ćwiczeń" duchowych?

Zobacz

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ

Uzdrowił go święty nędzarz
Jego życie radykalnie się zmieniło w wyniku uzdrowienia za wstawiennictwem bł. Alberta Chmielowskiego. Ten cud otworzył drogę do kanonizacji tego opiekuna biednych i bezdomnych.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Wielkie cuda aniołów
Anioły tajemnicze duchowe istoty, pojawiające się niespodziewanie z pomocą w trudnych chwilach naszego życia. Pełnią rolę Bożych posłańców i zwiastunów woli Najwyższego. Wolne, rozumne - lecz niematerialne, stworzone przez Boga jeszcze przed Adamem.

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję