Rozważanie do liturgii z dnia 2022-12-20

Rozważanie "Żyć Ewangelią" (20 XII 2022)

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2022-12-20

Dzisiejsza Ewangelia stawia przed nami przykład wierności Bogu. Maryja zostaje wybrana i powołana na Matkę Syna Bożego. Jako pokorna Służebnica Pańska, odpowiada ufnym sercem na plan Boży, który będzie realizował się w Jej życiu i w historii całego świata. Przez fiat-tak, wypowiedziane wobec Bożego Posłańca, uczestniczy w dziele zbawienia świata.

Odpowiedź Maryi na Boże wezwanie dokonuje się w całkowitej wolności. Bóg niczego nie wymusza, szanuje wybór każdego człowieka. Maryja całkowicie zaufała Bogu, bezgranicznie zawierzyła Jego słowu, które w Niej stało się ciałem.

Najważniejsze w relacji z Panem Bogiem jest zaufanie. Przez nie poznajemy, jak bardzo Bóg troszczy się o każdego człowieka, jak bardzo nas kocha. Wybór Boga nie jest jednorazowy, ale musi dokonywać się każdego dnia.

Panie, ucz mnie wypełniać Twoją wolę w moim życiu, tak jak Maryja.

Kalendarz na rok 2023

Książka dla Ciebie

Wszystko o różańcu, który może wszystko
Skąd wzięła się najpopularniejsza modlitwa katolicyzmu, skąd liczba jej tajemnic? Jak to możliwe, że prosta modlitwa pustelników zauroczyła doktorów Kościoła? Dlaczego dominikanie przedstawiali różaniec jako maryjną świątynię z piętnastoma tajemnicami jako ołtarzami, przed którymi błaga się o wstawiennictwo u Boga, a jezuici potraktowali różaniec jak ,,salę ćwiczeń" duchowych?

Zobacz

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE Niedziela. MAGAZYN

Słońce tańczy dla Maryi
Takiego cudu świat jeszcze nie widział. Był on zwieńczeniem najważniejszych objawień od czasów apostolskich i zarazem jedynym cudem w dziejach Kościoła, który został wcześniej zapowiedziany i dokładnie określony co do dnia i pory.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

20 tajemnic Maryi. Różaniec dla dzieci
Teksty zawarte w książce mogą stanowić podstawę codziennej modlitwy w rodzinie, pełnić funkcję materiału katechetycznego bądź też stać się scenariuszem nabożeństw różańcowych przeznaczonych dla najmłodszych.

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję