17 grudnia 2022

Sobota, III Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Rozważanie "Żyć Ewangelią" (17 XII 2022)

Ta dzisiejsza Ewangelia to świadectwo realizacji Bożych planów zbawienia świata, w tym każdego z nas, pomimo naszych ludzkich słabości i grzechów. Tamar, Rachab czy nawet historia króla Dawida z żoną Uriasza to przykłady świadczące o tym, że Bogu w realizacji Jego planów zbawienia nie przeszkadzają nasze słabości i upadki.

Realizacja Bożych planów zbawienia to przyjście na świat zapowiadanego Mesjasza Jezusa Chrystusa. Dla narodu żydowskiego rodowód i pochodzenie odgrywało bardzo ważną rolę. Ten rodowód z dzisiejszej Ewangelii jest dowodem ludzkiego pochodzenia Chrystusa z rodu Dawida, zgodnie z obietnicami zawartymi w Biblii.

W realizacji Bożych planów wobec nas nie przeszkadzają nasze słabości i upadki. Jego plan jest pełen miłości i szczęścia względem naszego życia. My możemy te plany pokrzyżować naszymi decyzjami, ale Bóg swoją wszechmocą i naszym nawróceniem może pisać proste linie na naszym krzywym życiu.

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję