12 grudnia 2022

Poniedziałek, III Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe


Rozważanie "Żyć Ewangelią" (12 XII 2022)

Modlitwa to stanięcie w prawdzie przed Bogiem i przylgnięcie do Niego całym sercem, jak dziecko do kochającego rodzica. Często jednak bywa tak, że modlitwa przypomina salę rozpraw sądowych. Boga zasypujemy pytaniami, jak dzisiejsi arcykapłani i starsi ludu. Chcemy za wszelką cenę postawić na swoim.

W takiej postawie na modlitwie przejawia się nasza powierzchowność, a nawet brak wiary. Skoro ufam Jezusowi, wierzę, że jest Bogiem pełnym miłości i miłosierdzia, będę Go w pierwszej kolejności słuchał. Wiara rodzi się ze słuchania, a nie z przesłuchania. Bóg wie czego nam potrzeba, zanim Go poprosimy.

Panie, naucz mnie na modlitwie słuchać Słowa Życia.

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję