10 grudnia 2022

Sobota, II Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni albo wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej


Rozważanie "Żyć Ewangelią" (10 XII 2022)

Według zapowiedzi proroków, przyjście Jezusa-Mesjasza, poprzedzi nadejście Eliasza – proroka, który przygotuje ścieżki i drogi ludzkich serc, który skłoni do nawrócenia. Tak też się to wszystko dokonało, tylko ludzie nie rozpoznali tego nadejścia proroka ani Mesjasza.

Uczniowie to zrozumieli, gdy pytając Jezusa, usłyszeli prawdę o realizacji i wypełnieniu się już pierwszej części proroctwa, bo zrobili z nim co chcieli. Jezus prowadzi swoich uczniów teraz do dalszej części zapowiedzi prorockich, które w Nim się zrealizują: Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał. To jest ta prawda, w której i ja mam swój udział.

Myślę, że każdy z nas bierze odpowiedzialność za cierpienie Jezusa – wtedy, gdy ulegamy pokusie i grzeszymy.

Jednak Jezus nieustannie daje nam możliwość nawrócenia, woła nas do siebie, bo pragnie okazać nam miłosierdzie.

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję