9 grudnia 2022

Piątek, II Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin


Rozważanie "Żyć Ewangelią" (9 XII 2022)

Trudno byłoby określić, który to czas w życiu człowieka nie jest czasem pilnym, które to czasy nie są skrajnie decydujące, przełomowe, aby się człowiek odwrócił od swojej złej drogi, naprawił to, co można naprawić w życiu i zaczął kroczyć drogą światła, tą drogą, którą sam Pan oświetla swoim Duchem.

W tym czasie Adwentu należy zbadać swoje nawyki i zachowania. Uświadomić sobie, jak często poddaję się swoim przelotnym nastrojom, które mogą tak bardzo oscylować między uniesieniem a rozpaczą. Adwent to czas, aby nasłuchiwać i otwierać swoje serce na tę mądrość. Pozwólmy Bożemu światłu, by oświetliło wnętrze naszej istoty, abyśmy naprawdę stali się Bożymi.

Zarówno Jan, jak i Jezus, byli potrzebni wszystkim pokoleniom; Jan ze swoją ostrością i wezwaniem do pokuty, a Jezus ze swoim radosnym wezwaniem do zbawienia i przebaczenia.

Niech Pan da mi zdolność, bym rozeznał, jakie jest moje zadanie i jak mam je wykonać!

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję