7 grudnia 2022

Środa, II Tydzień Adwentu
Rok A, I

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła


Rozważanie "Żyć Ewangelią" (7 XII 2022)

Kto dzisiaj słucha i wypełnia Boże przykazania, jest śmieszny w oczach ludzi współczesnego świata. W Niemczech, w miejscowości Dülmen, gdzie znajduje się grób bł. Katarzyny Emmerich, od piątej niedzieli Wielkiego Postu 2021 roku przysłonięto materiałem z tęczowymi kolorami figurę Chrystusa na krzyżu.

Dla niektórych takie postępowanie wydaje się właściwe, tylko jak to pogodzić ze słowami Jezusa: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą (Mt 5, 8)? Lub z tymi z dzisiejszej Ewangelii: uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych? Jaki ideał człowieka jest dzisiaj promowany? Zdrowy, młody, piękny, wykształcony, bogaty, niestarzejący się celebryta, wolny od wszelkich ograniczeń, często też znałogowany człowiek. A Jezus mówi uczcie się ode Mnie, tzn. wpatrujcie się we Mnie, naśladujcie Mnie.

I tu zwraca uwagę na dwie cnoty: jestem cichy i pokorny sercem. Cichy, a więc nie celebryta; pokorny, a więc nie pyszny, ufający tylko i wyłącznie swojemu rozumowi, a więc nie

egoista.

Czy ludzie, którzy odrzucają postawę Jezusa i nie chcą Go naśladować choćby w tych dwóch cnotach: cichości i pokory serca, znajdą ukojenie dla dusz swoich?

Czy warto iść tą drogą?

Módlmy się o wytrwanie na drogach Bożych przykazań i Jezusowej Ewangelii.

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję