6 grudnia 2022

Wtorek, II Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Mikołaja, biskupa


Rozważanie "Żyć Ewangelią" (6 XII 2022)

W przypowieści opowiedzianej przez Jezus możemy ujrzeć wspólnotę Kościoła zaangażowaną w szukanie zaginionego brata lub siostry. Determinacja właściciela owiec ma pokazać, na czym polega zapał w walce o braci.

Tu się pojawia subtelna różnica pomiędzy walką o braci a walką z nimi. Niestety często nasza postawa – najbardziej klasyczna to relacja starszych do młodszych – polega na wytykaniu błędów. Dzieje się tak również na płaszczyźnie religijnej. Dorośli zarzucają młodym, że nie chodzą do kościoła, nie przyjmują sakramentów i nie modlą się. Często jest to prawda, ale czy w związku z tym antidotum to narzekanie? Takim wypominaniem zaczynamy walczyć z osobami, na których nam zależy.

Walka o naszych najbliższych ma być wymierzona w zło, które chce ich poniżyć i odciągnąć od kochającego Boga, a nie w nich.

Zadaniem dobrej wspólnoty jest obrona zagubionych nawet wtedy, gdy oni nie chcą być odnalezieni, a w swoim postępowaniu są cyniczni i drwiący. Swoją postawą mogę zobrazować walkę, jaką Bóg toczy o nas. To może dać do myślenia i wzbudzić wiarę nawet w tych, którym się wydaje, że już nigdy nie wypowiedzą słów: bądź wola Two

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję