4 grudnia 2022

Niedziela, II Tydzień Adwentu
Rok A, I

Druga Niedziela Adwentu


Nie zapomnij!

Weź udział we Mszy św.

Rozważanie "Żyć Ewangelią" (4 XII 2022)

Dziś słyszymy o publicznym działaniu jednego – delikatnie mówiąc – niezwykłego człowieka. Możemy tylko sobie wyobrazić, jak zareagowało środowisko, kiedy Jan wycofał się na pustynię, kiedy postanowił prowadzić życie w skrajnej pokucie, nosić ubrania z grubej sierści wielbłąda i karmić się tym, co napotka, dla przykładu – szarańczą i dzikim miodem.

Z pewnością wielu go nie rozumiało, prawdopodobnie uważali, iż odszedł od zmysłów, ale Jan bardzo dobrze wiedział, co robi. Janowi nie pomieszało się w głowie, lecz jego serce dogłębnie się otwarło na sprawy Boże. Zrozumiał, do czego został powołany, zdał sobie sprawę, że to właśnie on został powołany, aby przygotować drogę dla Jezusa i wezwać ludzi do nawrócenia.

Słyszymy, że tłumy ciągnęły do niego. Jak to jest możliwe, żeby tak wielu ludzi przychodziło do niego, jeśli był dziwakiem? Im więcej ludzie słuchali i poznawali Jana, tym bardziej zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że za tym człowiekiem kryje się życie dla prawdy, życie dla pełnego wypełnienia woli Bożej, życie, które nie troszczyło się o nic doczesnego, życie, które przede wszystkim pragnęło głosić o tym, co prawdziwe owoce wydaje w wieczności. Dlatego on nie bał się napominać nie tylko zwykłych ludzi, ale także autorytetów państwowych i religijnych.

Prawo, aby tak czynić, dała Janowi wiarygodność własnego życia, ale także szczera troska o zbawienie wszystkich, których obłudne życie wyjawiał.

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję