3 grudnia 2022

Sobota, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera


Rozważanie "Żyć Ewangelią" (3 XII 2022)

A widząc tłumy ludzi, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza. Czytając dzisiejszą Ewangelię, widzimy Jezusa pełnego czułości, który pochyla się nad każdym bez wyjątku. Jego litość objawia się w miłości pasterskiej, która daje człowiekowi choremu i zagubionemu bezpieczeństwo i poczucie troski oraz zainteresowania. Poprzez swoje Słowo Jezus dociera do serc słuchaczy, dając im odpowiednie wskazówki oraz tworzy z nimi więź. Czułość Jezusa ukazana w dzisiejszej Ewangelii ujmuje mnie. Myślę, że przemawia ona także z perspektywy czasu do nas, czytających tę Ewangelię, gdyż objawia Jezusa jako Osobę towarzyszącą człowiekowi. Jezus, posyłając swoich uczniów, odpowiada na zwykłe potrzeby człowieka, pragnie, aby oni dali ludziom strawę duchową, by ich pokrzepili, umocnili, a jeśli trzeba, uzdrowili. Dzisiejsze słowo zaprasza również nas z jednej strony do otwarcia się na Chrystusową czułość i naukę, ale także do dania świadectwa. Nasze czasy niosą ze sobą wiele wyzwań nie tylko pod względem materialnym, duchowym, ale i społecznym. A mimo to, Jezus znajac nas i naszą sytuację, powołuje nas, ponieważ potrzebuje nas takimi, jakimi jesteśmy. Chrystus potrzebuje dziś autentycznych świadków, którzy przyjmą Jego zaproszenie.

Prośmy Pana, byśmy Ewangelię pełną czułości zanieśli wszystkim poranionym, cierpiącym, samotnym, zagubionym oraz tym, którzy przeżywają troski duchowe.

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję