27 grudnia 2021

Poniedziałek, Oktawa Narodzenia Pańskiego
Rok C, II

Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty


Jan ujrzał i uwierzył

Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

Dzisiaj Ewangelia pokazuje nam kolejnego świadka Chrystusa św. Jana apostoła. To on trzymał głowę na piersi Pana w czasie Ostatniej Wieczerzy. To on „ujrzał i uwierzył”. To niezwykła pedagogia Boża. W moim życiu mam odkryć sens Bożych wydarzeń, zobaczyć i uwierzyć. Mam być blisko Pana. Odkrywając sens Bożego Narodzenia odkrywam również sens własnego życia, odkrywam samego siebie. A św. Jan uczy mnie owej Bożej pedagogii.

„Ujrzał i uwierzył”. Zasada życia duchowego. Umieć zauważyć obecność Boga w naszym życiu i mieć głęboką wiarę. Tego uczy nas dzisiaj św. Jan Apostoł. Aby być świadkiem, trzeba wpierw samemu ujrzeć i uwierzyć.

Rozważanie można odsłuchac na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję