1 grudnia 2022

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Rozważanie "Żyć Ewangelią" (1 XII 2022)

..kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.

Komentarz do tych słów jest zbędny. Są one same w sobie zrozumiałe i jasne. Dobrze jest zastanowić się, czy jestem prawdziwym uczniem Jezusa. Czy buduję swoje życie na skale, którą jest Chrystus-Bóg?

Musimy wiedzieć, że samo w sobie nie jest źle nazywać Boga po imieniu, nazywać Go Panem. Co więcej, jest to konieczne – ale niewystarczające. Jeśli wyznaję wiarę tylko ustami, ale nie żyję nią – to nie wystarczy.

Słowa wola Ojca w Ewangelii wg św. Mateusza posiadają dwa uzupełniające się znaczenia: Boży plan zbawienia i wszystkie wymagania życia codziennego. Ta przypowieść odnosi się właśnie do tych wymagań dotyczących naszego życia. Bóg od nas wymaga, abyśmy żyli według Jego słowa, według Jego wskazówek, rad, pouczeń – wymagań.

W swoim wnętrzu zastanówmy się nad naszym sposobem życia. Na jaką skalę zgadza się on z przykazaniami Boga, wymaganiami Boga, Jego Słowami w Piśmie Świętym – zwłaszcza w Nowym Testamencie?

Co należy zmieniać? Nad czym jeszcze mógłbym popracować?

Nie budujmy swojego życia na piasku, ale na litej skale, a wtedy nic w życiu nie będzie w stanie nas obalić, wstrząsnąć, podeptać.

"Żyć Ewangelią" (wyd. Pomoc)

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję