17 kwietnia 2022

Niedziela, Oktawa Wielkanocna
Rok C, II

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego


Nie zapomnij!

Weź udział we Mszy św.

Największy cud Jezusa

1. Grób Jezusa
W Ewangelii na Niedzielę Zmartwychwstania pojawia się aż sześć razy słowo „mnēmeion”, czyli grobowiec, grób. Chodzi o pusty grób Jezusa.

2. Słowa klucze 
Ujrzał i uwierzył
Jan apostoł wszedł do wnętrza grobu i uwierzył. Uwierzył, że Jezus zmartwychwstał. My także możemy dziś wejść do wnętrza pustego grobu Jezusa w Jerozolimie. Możemy go zobaczyć także na zdjęciach i filmach. To jest to samo miejsce, zabezpieczone i obudowane specjalną kaplicą zwaną Aedicula.
Pierwszy raz w Ewangelii użyte jest to wyrażanie „ujrzeli i uwierzyli” w odniesieniu do uczniów Jezusa podczas wesela w Kanie Galilejskiej, po pierwszym cudzie Jezusa przemiany wody w wino.
Największym cudem Jezusa jest Jego Zmartwychwstanie.

3. Dziś 
Wiele osób pielgrzymuje do Jerozolimy i nawiedza pusty grób Jezusa. Możemy też zobaczyć go na zdjęciach. Jest on dla nas świadkiem, że Jezus zmartwychwstał. Patrząc na pusty grób Jezusa, czy wierzę, że grób nie jest ostatecznym przeznaczeniem człowieka? Czy wierzę, że Jezus chce mi dać pełnię życia, które się nie kończy?

ks. Paweł Rytel-Andrianik

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję