6 sierpnia 2022

Sobota,
Rok C, II

Święto Przemienienia Pańskiego


O co proszę? O łaskę zażyłej więzi osobowej z Jezusem Chrystusem

Będę kontemplował Jezusa, który razem z Piotrem, Jakubem i Janem idzie na górę, aby się modlić (w. 28). Przyłączę się do nich. Zbliżę się do Jezusa, aby być razem z Nim podczas modlitwy. Będę wpatrywał się w Jego twarz, która zmienia się, gdy rozmawia z Ojcem. Jego szaty zaczynają lśnić bielą.

Jezus zabrał ze sobą uczniów, ponieważ chciał, aby byli świadkami Jego modlitwy i cudownego przemienienia (ww. 29-30). Poproszę Jezusa, aby pozwolił mi trwać w miłosnej kontemplacji Jego boskiego oblicza, aby nasycał mnie pięknem swego bóstwa i człowieczeństwa. Wejdę w modlitwę obecności.

Zwrócę uwagę na reakcję śpiących uczniów, którzy nagle się ocknęli; ujrzeli przemienionego Jezusa pośród Mojżesza i Eliasza (ww. 31-32). Są do głębi poruszeni niezwykłym widokiem. Przypomnę sobie sytuacje z życia, w których Jezus dał mi przeżyć momenty szczególnego olśnienia Jego pięknem i miłością. Kiedy to było? Z wdzięcznością wspomnę o tym Jezusowi.

„Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy” (w. 33). Czy jest we mnie tęsknota za Osobą Jezusa? Czy Jezus mnie fascynuje? Czy jest we mnie pragnienie kontemplowania Go w Eucharystii i Słowie Bożym? Co najbardziej pomaga mi doświadczać Jego pociągającej miłości?

Usłyszę słowa Ojca, który mówi do mnie osobiście: „To jest Syn mój wybrany, Jego słuchajcie” (35). Ojciec daje mi za Brata swojego Syna. Od chwili chrztu świętego stara się mnie zbliżyć do swojego Syna. Uświadomię sobie, że sakramenty, w które zostałem wprowadzony, są Jego ojcowskim darem dla mnie.

Zbliżę się do Boga Ojca. Obejmę Go. Wtulę się w Jego ramiona. W gorących słowach podziękuję Mu za dzień mojego chrztu, pierwszej katechezy, Pierwszej Komunii, bierzmowania, innych sakramentów. Będę Go prosił, aby pomógł mi rozmiłować się w Jego Synu.

Krzysztof Wons SDS/Salwator

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję