5 czerwca 2022

Niedziela, X Tydzień zwykły
Rok C, II

Niedziela Zesłania Ducha Świętego


O co proszę? O serce przeniknięte obecnością Ducha pokoju i mocy

Spróbuję wyobrazić sobie siebie we wspólnocie uczniów, którzy są pełni obaw. Popatrzę na ich zalęknione twarze i zachowanie przeniknięte strachem. Negatywne uczucia, którym się poddali, nie pozwalają im doświadczyć prawdy, że Jezus żyje. Są zamknięci... (w. 19).

Czy nie odczuwam w sobie lęków i obaw, które paraliżują radość mojego życia? Spróbuję je wypowiedzieć, nazwać po imieniu.

Będę kontemplował Jezusa, który nagle staje pośród uczniów, mimo zamkniętych drzwi (w. 19). On potrafi przeniknąć każde zamknięte i sparaliżowane lękiem serce. Staje pośród moich najtrudniejszych problemów. Pragnie mnie uwolnić od wszystkiego, co mnie uzależnia.

„Pokój Wam... Weźmijcie Ducha Świętego” (ww. 19, 21-22). Pomyślę, że Jezus kieruje te słowa bezpośrednio do mnie. Codziennie staje pośród moich spraw, które odbierają mi pokój i prosi, abym wziął Ducha Świętego.

W jakich momentach lub sytuacjach najczęściej tracę pokój serca? Powiem o nich Jezusowi.

Jeśli tylko zechcę, mogę przyjmować codziennie Ducha Świętego i cieszyć się Jego pokojem. Może mi w tym pomóc najprostsza, z wiarą wypowiedziana modlitwa: „Duchu Pokoju, przyjdź! Wyzwól mnie, Duchu Święty, od mojego lęku!”.

Krzysztof Wons SDS/Salwator

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję