23 września 2022

Piątek, XXV Tydzień zwykły
Rok C, II

Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera


O co proszę? O głęboką i wierną więź z Jezusem

Usiądę blisko Jezusa, który modli się samotnie (w. 18). Będę kontemplował Jego skupienie, sycił się Jego wewnętrznym zatopieniem w obecności Ojca. Poproszę Go, aby pomógł mi odnaleźć ciszę i skupienie w mojej medytacji.

Wrócę z Jezusem do uczniów. Usłyszę pytanie, które Jezus zadaje po chwili: „Za kogo uważają Mnie tłumy?” (w. 18). Będę obserwował reakcje uczniów. Wsłucham się w ich odpowiedzi (w. 19).

Pomyślę, że Jezus podchodzi do mnie i zadaje mi podobne pytanie: „Za kogo uważają Go ludzie, z którymi żyję na co dzień?”. Przywołam najbliższe mi osoby. Kto z nich najbardziej zbliża mnie do Jezusa, a kto mnie od Niego oddala?

Wejdę w serdeczną bliskość z Jezusem. Pozwolę Mu, aby spojrzał mi prosto w oczy, głęboko w moje serce. Usłyszę Jego ciche, pełne miłości pytanie: „Kim jestem dla Ciebie...?” (w. 20).

Pozostanę z pytaniem Jezusa przez dłuższy czas. Pozwolę, aby penetrowało mój umysł, duszę i serce. Wsłucham się w moje wewnętrzne przeżycia. Odpowiem Mu zgodnie z prawdą, a nie tak, jak chciałbym, aby było.

Jezus przypomina mi, że droga do pełni życia prowadzi nieraz przez wiele cierpień (w. 22). Jakie odruchy serca i umysłu budzi we mnie zapowiedź jego męki. W szczerej rozmowie powiem Mu o swoich lękach, obawach, oporach.

Przylgnę do Jezusa całym sercem i będę powtarzał: „Cokolwiek się dzieje, wiem, że jesteś moim Zbawicielem. Ufam Tobie!”.

Krzysztof Wons SDS/Salwator

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję