Rozważanie do liturgii z dnia 2022-12-21

Maryja jest Matką oczekiwanego Mesjasza

Ks. Mariusz Frukacz

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2022-12-21

Spotkanie Elżbiety i Maryi to spotkanie wiary Maryi z wiarą Elżbiety. To wspaniała lekcja pokory dla nas. Dzisiejsza Ewangelia przywołuje też słowa pięknej maryjnej modlitwy, którą chętnie odmawiamy każdego dnia. „Ave Maria” (Zdrowaś Maryjo). Piękne wezwanie skierowane do Maryi.

To starożytna modlitwa chrześcijańska wyrażająca miłość do Matki, ale też prawdę, że Maryja została wybrana do wielkiej roli w dziejach zbawienia. Słowa modlitwy „Zdrowaś Maryjo” wypowiada Elżbieta. Ta modlitwa powinna nam towarzyszyć każdego dnia. To Maryja prowadzi mnie do Jezusa. W „Ave Maria” jest program mojego życia codziennego. Jest też katecheza na całe życie. Matka Mojego Pana wszak strzeże mnie każdego dnia. Trzeba też nam iść do innych jak Maryja do Elżbiety.

Kalendarz na rok 2023

Książka dla Ciebie

Chwała Mu. Jak uwielbiać
Zanurz się w niezwykły świat modlitwy uwielbienia, która zmienia każde życie na lepsze. Poznaj drogę do oddania Bogu chwały i pozwól Mu pokierować swoim życiem tak, aby mogły w nim dziać się wielkie rzeczy.

Zobacz

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ

Kolczyki dla Boga
Kiedyś kobieta po ludzku spełniona, żyjąca w niesakramentalnym związku, która zdobywała świat. Po nawróceniu żyje dla Boga i prowadzi biznes, który ma głosić Jego chwałę i słowo. Mówi Dorota Czechowska.

Zobacz Zamów e-wydanie

W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI

Przypadkowi geniusze?
Przełomowe odkrycia i wynalazki nie zawsze są efektem celowej pracy naukowców. Niekiedy wystarczy szczęśliwy splot okoliczności, aby na marginesie prowadzonych badań dojść do niezamierzonego wyniku.

Zobacz Zamów e-wydanie

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję