21 grudnia 2021

Wtorek, IV Tydzień Adwentu
Rok C, II

Dzień Powszedni


Maryja jest Matką oczekiwanego Mesjasza

Spotkanie Elżbiety i Maryi to spotkanie wiary Maryi z wiarą Elżbiety. To wspaniała lekcja pokory dla nas. Dzisiejsza Ewangelia przywołuje też słowa pięknej maryjnej modlitwy, którą chętnie odmawiamy każdego dnia. „Ave Maria” (Zdrowaś Maryjo). Piękne wezwanie skierowane do Maryi.

To starożytna modlitwa chrześcijańska wyrażająca miłość do Matki, ale też prawdę, że Maryja została wybrana do wielkiej roli w dziejach zbawienia. Słowa modlitwy „Zdrowaś Maryjo” wypowiada Elżbieta. Ta modlitwa powinna nam towarzyszyć każdego dnia. To Maryja prowadzi mnie do Jezusa. W „Ave Maria” jest program mojego życia codziennego. Jest też katecheza na całe życie. Matka Mojego Pana wszak strzeże mnie każdego dnia. Trzeba też nam iść do innych jak Maryja do Elżbiety.

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję