20 grudnia 2022

Wtorek, IV Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Maryja pocznie i porodzi Syna

Ewangelia dzisiejsza mnie pyta czy moja wiara jest jak wiara Maryi, ufna, oparta na całkowitym zdaniu się na wolę Bożą? Św. Jan Paweł II w swoich „Notatkach osobistych” napisał bardzo ważne słowa: „Od pewnego jednakże miejsca trzeba opuszczać rachuby ludzkie i jakoś chwytać Boże wymiary każdej trudnej sprawy” (2 IX 1962).

Te słowa, to bardzo ważna lekcja dla mnie. To takie ukonkretnienie „Fiat”, szczególniej w trudnych chwilach, czy też w momentach podejmowania ważnych życiowych decyzji. Muszę ze wszystkich sił pragnąć w moim życiu takiej wiary bez ludzkich kalkulacji. Inaczej mówiąc. Moja wiara powinna każdego dnia wyrażać się w moim „Fiat”.

Rozważanie można odsłuchać na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję