28 listopada 2022

Poniedziałek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Archanioł Gabriel zapowiada narodzenie Jana Chrzciciela

Zapowiedź narodzin Jana Chrzciciela jest bardzo ważnym etapem w dziejach zbawienia. Jan Chrzciciel jest tym, który szykuje drogi Jezusowi do ludzkich serc. Jest jak Eliasz. który broni Prawa Bożego.

Dzisiejsza Ewangelia pokazuje również, że w dziejach zbawienia ważną rolę odgrywa milczenie i słowo. Trzeba nam przyjąć przesłanie Jana Chrzciciela. On idzie w duchu i mocy Eliasza. Jan uczy nas wierności Prawu Bożemu, tak jak prorok Eliasz.

Tak bardzo potrzebna nam jest moc i duch Eliasza i Jana Chrzciciela. Eliasz żył gorliwością o chwałę Boga i bronił Praw Bożych. Jan Chrzciciel ma tę samą gorliwość. I my jesteśmy wezwani do takiej gorliwości.

Rozważanie można odsłuchac na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję