28 listopada 2022

Poniedziałek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Głos miłosierny Jezusa

„Żal Mi tego tłumu”. Te słowa Jezusa były mi bardzo bliskie już w czasie studiów w seminarium. Kiedy przygotowywałem się do święceń kapłańskich, to właśnie te słowa wybrałem jako motto mojej posługi kapłańskiej.

Na obrazku prymicyjnym umieściłem jest w nieco innym tłumaczeniu: „Żal mi ludu”. Te słowa Jezusa miłosiernego są bardzo aktualne w naszych czasach. Ten głos Chrystusa miłosiernego powinien stale rozbrzmiewać w naszych sercach. Dla mnie one także oznaczają, że dla ludzi mam być chlebem, a dla Boga hostią.

Jako chrześcijanin nie mogę zapomnieć o chlebie codziennym dla potrzebujących, ale także jak najwięcej ludzi przyprowadzić do Eucharystii, do Chrystusa eucharystycznego.

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję