11 października 2020

Niedziela, XXVIII Tydzień zwykły
Rok A, II

Dwudziesta Ósma Niedziela zwykła

Nie zapomnij!

Weź udział we Mszy św.

O co proszę? O głębokie doświadczenie i przyjęcie miłości Ojca

Jezus opowiada o wielkiej tęsknocie Boga Ojca, który oczekuje mnie w królestwie wieczności. Pragnie, abym był obecny na uczcie weselnej Jego najdroższego Syna. Czy wierzę w Boga, który za mną tęskni?

Wyobrażę sobie Boga Ojca, który przychodzi do mnie i osobiście zaprasza mnie do siebie (ww. 3-4). Mówi mi, że już wszystko przygotowane. Prosi, abym zechciał przyjść na ucztę weselną Syna.

Uświadomię sobie, że tak dzieje się każdego dnia. Ojciec zaprasza mnie na ucztę eucharystyczną swojego Syna, na adorację. Codziennie znajduję wszystko przygotowane. Wystarczy przyjść.

„Lecz oni zlekceważyli to...” (ww. 5-6). Czy cenię sobie dary sakramentalne, które codziennie przygotowuje mi Ojciec? Jak wygląda moje życie eucharystyczne? Czy znajduję czas na codzienną adorację?

Gniew Boga jest znakiem, że bardzo cierpi z powodu lekceważenia Jego miłości. Przytulę się do Niego i przeproszę za wszystkie zmarnowane natchnienia, za każdą sytuację życia, w której odrzuciłem Jego miłość.

„Wszedł król, by się przypatrzeć biesiadnikom...” (w. 11). Wyobrażę sobie, że Bóg Ojciec podchodzi do mnie i patrzy w moje wnętrze. Jakie uczucia budzą się we mnie? Spojrzę oczami Boga na moją szatę weselną. Czy jest przygotowana do ucztowania z Nim?

Poproszę Jezusa, aby wzbudził we mnie głębokie pragnienie i tęsknotę za wiecznym przebywaniem z Bogiem. Będę dzisiaj chodził z modlitwą: „Jezu, wzbudź we mnie tęsknotę za Ojcem!”.

Krzysztof Wons SDS/Salwator